Офіційний сайт районного футболу

“SHLYAHOVA CHAMP 2018”. Прев’ю

15 травня матчем “Світанок-Агросвіт” (Шляхова) – МФК “Теофилівка” стартує літній чемпіонат району з міні-футболу “SHLYAHOVA CHAMP 2018”. 12 команд на першому етапі зіграють між собою в одне коло (11 турів), після чого клуби, які займуть 1-6 місця, проведуть між собою ще 1 коло (5 матчів з урахуванням набраних очок на першому етапі) для визначення призерів. Відповідно 7-12 місця також в 5-ти турах посперечаються за дві путівки, які дають право в наступному році виступати у вищій лізі SHLYAHOVA CHAMP 2019. За такий варіант висловилися представники 10-ти команд, ще двоє заявили, що їм не принципова формула турніру. Таким чином, протягом трьох з половиною місяців усі команди зіграють по 16 матчів. Чемпіонат закінчиться 29 серпня, потім у вересні можливий розіграш кубка, за умови участі в ньому як мінімум 4-х команд.

У багатьох любителів футболу виникає цілком резонне питання: чому саме 8 команд у вищій лізі в наступному році? Це оптимальна кількість команд для Бершадського району, враховуючи наші реалії, а саме, різкий відтік студентів на початку осені. На відміну від того ж Уманського району, де основні події в районному футболі разгортаються навесні та восени, у нас можливість провести повноцінний чемпіонат у два кола є тільки влітку. Тому 2018 рік буде одночасно дебютним і визначальним в районному міні-футболі та, якщо через рік будуть бажаючі брати участь “SHLYAHOVA CHAMP 2019” – ласкаво просимо, але тільки через трясовину першої ліги. А поки я спробую коротко представити всі команди в тій послідовності, в якій були подані заявки.

1.МФК “Теофилівка”.
Попук Микола
Волошин Олег
Теплицький Максим
Гридько Олександр
Гевел Григорій
Капійчук Олег
Волошин Сергій
Владислав Близнюк
Іщенко Олександр
Бевз Юрій
Бурдейний Леонід

Команда з розташованої в 4-х кілометрах від Шляхової Теофилівки є повною загадкою навіть для мене. З прізвищ, які присутні в заявці, досвід участі в чемпіонатах району мають лише Юрій Бевз у складі «Прогресу» з Серединки в 2009-2011 роках, а також 59-річний Григорій Гевел та Леонід Бурдейний, що виступали за команди з Шляхової та Джулинки в 80-90 роках минулого століття і, напевно, один з них займе місце у воротах. Багато любителів футболу відводять цій команді роль аутсайдера, але на якому б місці не фінішували ці сміливі хлопці з села, де проживає всього близько 600 людей, саме їх участь – вже перемога, для них – як для колективу, а для нас – як організаторів. Тим більше, що їм належить відкривати чемпіонат в матчі проти, напевно, найпринциповіших сусідів з Шляхової. Деякі місцеві гумористи вже охрестили матч-відкриття “Світанок-Агросвіт” (Шляхова) – МФК “Теофилівка” «Рурським дербі». Дуже непогано було б, щоб жарт цей виявився пророчим. У будь-якому випадку ми всі бажаємо новоствореній команді удачі, сили волі і терпіння.
————————————————————————————

2.ФК «Серединка».
Данильченко Юрій
Данильченко Сергій
Волковський Руслан
Третяк Олександр
Зинка Роман
Безденний Віталій
Попук Олександр
Руденко Володимир
Головатюк Владислав
Головатюк Артем
Думанський Олександр
Думанський Дмитро
Капійчук Сергій
Швабський Валентин
Дяченко Олег
Войчишен Сергій
Хараїм Владислав
Третяк Олександр
Зі складом Серединської команди все гранично ясно: половина гравців мають досвід виступів на рівні чемпіонатів району, як у великому футболі, так і в футзалі. Досить сказати, що такі гравці як Олександр Думанський, Руслан Волковський, Олександр Третяк, Артем Головатюк не один рік відіграли за “Світанок-Агросвіт” з Шляхової і ставали чемпіонами та призерами різних чемпіонатів і турнірів в нашому районі, а голкіпер Валентин Швабський ще рік тому був заявлений за обласний “Світанок-Агросвіт” в той час, коли клуб трансформувався з ФК “БЕРШАДЬ”. Ще кілька гравців були на провідних ролях в зниклому 6 років тому «Прогресі» з Серединки. Цікаво буде побачити цю команду на штучному покритті, але точно можна сказати вже зараз: Серединка – буде проблемою для будь-якого суперника, ці так просто нічого не віддадуть, всі без вийнятку з характером і ноги від стиків ховати не будуть, на куражі здатні перевернути з ніг на голову хід будь-якого безнадійного матчу.
———————————————————————————————-

3.”ДЮСШ-Патріот”(Бершадь).
Царюк Володимир
Нечитайло Юрій
Струтинський Микола
Олійник Віктор
Облогін Олег
Запорощук Віталій
Руденко Олександр
Сомик Іван
Андрущенко Володимир
Безвенюк Олександр
Дишленко Дмитро
Довгань Олександр
Бородай Владислав
Матвієнко Богдан
Чайка Михайло
Морозов Богдан
Марцин Євген
Менюк Микола
Репін Сергій
Можливості цієї команди особисто мені відомі, напевно, більше всіх інших разом узятих. Головним чином тому, що з деякими з виконавців мені свого часу доводилося грати в різних командах в чемпіонатах району та міста Бершадь. “ДЮСШ-Патріот” – це сплав, навіть не досвіду і молоді, а скоріше юності та футбольної зрілості. Основним воротарем швидше за все буде 40-річний Юрій Нечитайло і стартова, ударна четвірка легко читається: Володимир Царюк (45 років) -Віктор Олійник (43) -Олег Облогін (40) -Микола Струтинський (38). Решта гравців – головним чином 15-16 річні школярі з групи Миколи Струтинського. Підсумковий результат клубу буде залежати від того, які саме завдання поставить перед командою граючий тренер Н.Ю.Струтинський. Якщо метою буде просто награвати молодь, то навіть в цьому випадку юнаки “ДЮСШ-Патріот” за підтримки досвідчених і висококласних ветеранів здатні боротися за медалі будь-якої проби, але знаючи амбіції вищеназваних виконавців ,сумнівів бути не може ніяких: ця команда їде в Шляхову за титулом чемпіона. Єдиним серйозним недоліком «патріотів» є схильність до різного роду конфліктів (між собою, з суддями і суперниками) терпіння і витримка це не про них. Якщо цю проблему усунути, то зупинити команду Струтинського буде дуже нелегко, для досягнення найвищого результату у них є все.
————————————————————————————

4.МФК”Осіївка”.
Тарчук Сергій
Мазурик Богдан
Шередько Максим
Борисюк Олександр
Глушко Віталій
Шевчук Роман
Бойчук Олександр
Тернов Сергій
Тернов Микола
Херсонюк Максим
Паламарчук Петро
Рамазанов Сергій
Шикарні атакуючі можливості Осіївки перекреслює дірява оборона. Швидкі Шередько і Мазурик разом з технічними Глушко, Херсонюком і Борисюком можуть розірвати будь-яку оборону, але ось захищатися ця команда не вміє, та й ніколи не вміла. Наскільки багато команда забиває, настільки ж багато і пропускає. Якщо Миколі Тернову вдасться вирішити проблему оборони, то в такому випадку МФК “Осіївка” обов’язково буде у верхній частині турнірної таблиці. Схоже саме з метою посилення захисної лінії в команду був запрошений ас в області руйнування атак суперників 48-річний Петро Паламарчук, у якого за плечима величезний досвід виступів в обласній «вишці». А взагалі, для футбольних естетів участь Осіївки в “SHLYAHOVA CHAMP 2018” – велика удача. Це найвеселіша команда Бершадського району та підсумкові результати на зразок 9:8 або 10:9 в матчах з їх участю – явище досить часте. Як буде цього разу, побачимо зовсім скоро.
———————————————————————————————–

5.ФК”СОКІЛ”(Велика Киріївка).
СІКОРСЬКИЙ БОГДАН
ЛАПШОВ РУСЛАН
ХОМЕНКО ОЛЕКСАНДР
БУКАТИНСЬКИЙ НАЗАРІЙ
ОСАДЧИЙ ВЛАДИСЛАВ
ЗАЙЧУК ЄВГЕНІЙ
ГОРБЕНКО ЮРІЙ
БІЛОУС ВІТАЛІЙ
ПАЛАМАРЧУК ЮРІЙ
НЕПИЙВОДА ПЕТРО
ШВЕЦЬ ОЛЕКСАНДР
КОМАРІЧЕВ ІЛЛЯ
КУЧЕР ВЛАДИСЛАВ
НЕПИЙВОДА ПАВЛО
Великокиріївських «соколів» в якійсь мірі також можна назвати «дитячим садком». Крім Петра і Павла Непийвода та Олександра Швеця, інші гравці віком до 18 років. Але цей фактор, думаю, мало вплине на боєздатність «Сокола», в усі часи футболісти з В.Киріївки відрізнялися фізичною силою і вмінням боротися до останніх секунд, не дивлячись на рахунок, тому зважати на себе вони змусять усіх без вийнятку суперників. Ще зовсім недавно по району ходили чутки, що команди в селі не буде взагалі ніякої, але чутки виявилися всього лише чутками. Мало того, за наявною у мене інформацією скандальний «Авангард» (В.Киріївка / Устя) в цьому сезоні знову візьме участь в чемпіонаті району у великому футболі, але укомплектована ця команда буде в основному киріївськими гравцями.
———————————————————————————————

6.”Лан-Гранит”(Шумилово).
Оперчук Олександр
Товмаченко Григорій
Товмаченко Олег
Дзюбенко Олександр
Дзюбенко Віталій
Барашенко Денис
Січак Ярослав
Смолець Сергій
Вербецький Сергій
Вербецький Василь
Шевчук Сергій
Фіщук Роман
Протягом останніх двох років шумиляни привчили нас до того, що їх «Лан-Граніт» є постійним учасником всіх без вийнятку змагань в нашому районі. Певні локальні успіхи також не змусили себе довго чекати, але ні для кого не секрет, що всю “погоду” робили приїзджі гравці з Тростянецького та Тульчинського районів і ось зараз у великого ентузіаста, а також тренера цієї команди Олександра Оперчука, є прекрасний шанс довести, що і без легіонерів його команда може і буде грати в будь-якому випадку. Тим більше, що за два останні роки юні Віталій та Олександр Дзюбенки разом з Денисом Барашенко пройшли хорошу школу дорослого футболу і разом з братами Григорієм та Олегом Товмаченко складуть основний варіант складу. Приховані резерви у команди є, інша справа, чи зможуть самі гравці надати цим резервам правильний вектор.
————————————————————————————-

7.МФК”Стражгород”.
Кострійчук Володимир
Івангородський Дмитро
Кусюк Богдан
Ільків Назар
Бурлака Павло
Гаврилюк Дмитро
Гарбуз Іван
Глубокий Сергій
Гончарук Іван
Задніпренко Анатолій І.
Задніпренко Анатолій А.
Задніпренко Анатолій В.
Колоша Вадим
Мельник Андрій
Пугач Вадим
Пугач Сергій
Токар Владислав
Шевченко Василь
“Стражгород” – це єдина команда, яка не представляє Бершадський район. Для президента і головного тренера Анатолія Задніпренка-старшого було зроблено виняток. Його погляди давно звернені в бік нашого району і його команда тут вже давно не новачок. І хоча в зимовій Pryme League команда з Теплицького району двічі обмежувалася роллю аутсайдера, в цей раз все може скластися зовсім інакше. Стражгород намагається грати у швидкісний, компактний футбол, головним завданням якого мається на увазі завершення ударом по воротах кожної атаки. Ризикну припустити, що ця команда здатна наступний сезон розпочати в «вишці».
—————————————————————————————————

8.”Світанок-Агросвіт”(Шляхова).
Кравець Анатолій
Красноженюк Олександр
Гребінний Михайло
Ніколаєнко Богдан
Данильченко Дмитро
Касумов Владислав
Касумов Емануіл
Ковбасюк Іван
Макарчук Віталій
Мельниченко Максим
Мельниченко Олександр
Ольхович Віталій
Ревусяк Владислав
Чухнюк Максим
Господарі майданчику вже за визначенням фаворити турніру. Вплив «Базису» з сусіднього Уманського району тут присутній скрізь і в усьому. Лідери команди Михайло Гребінний, Олександр Красноженюк, Іван Ковбасюк, Анатолій Кравець, брати Касумови, Віталій Ольхович за останні 2 роки завдяки інтенсивним тренуванням (3 рази в тиждень) значно додали в майстерності і помітно зміцніли в плані психології. Це вже не ті хлопчики для биття, якими вони були пару років тому, але успіхи ці пов’язані здебільшого з великим футболом, а ось в міні-футболі свою спроможність їм належить ще тільки доводити. Кілька місяців тому в тій же Pryme League ці хлопці (під вивіскою МФК «Шляхова») незважаючи на видані аванси зайняли лише 6 місце, правда, і сам турнір був трохи вище рівнем. Так що тепер “Світанок-Агросвіт” – це в першу чергу голодна і зла до перемог команда, до того ж, вдома повинні і стіни допомагати.
—————————————————————————————-

9.«Атлетік»(Бершадь).
Вальчук Олександр
Дищук Віталій
Задорожний Євген
Ковбасюк Микола
Красильников Олександр
Луценко Руслан
Матвієнко Максим
Мозговий Іван
Облогин Игор
Пондо Олександр
Підлубний Юрій
Софич Дмитро
Сірик Олег
Томчук Олександр
Уманский Вадим
Федишин Андрій
Якимишин Сергій
«Атлети» з Бершаді – явище в нашому районі по-справжньому унікальне. Особисто я, взагалі не знаю прикладів, коли клуб з самого дня свого заснування не має взагалі ніякого фінансування, але при цьому не просто продовжує існування, а ще й прогресує. У сезоні 2016 року зелено-біла команда фінішувала 9-ою в чемпіонаті району з великого футболу, в минулому сезоні 2017 вже 6-ми. Цього року крім участі у великому футболі, ці без перебільшення,шановні ентузіасти вирішили паралельно заявитися ще й в новостворений літній чемпіонат району з міні-футболу. І щось підказує мені, що просто участю вони не обмежаться. Головні козирі «Атлетика» – незламний характер і агресивна манера гри. В обох сезонах ця команда завжди перебувала серед лідерів по різного кольору карткам. Склад рівний, без зірок, є дві рівноцінні четвірки, які проводитимуть приблизно рівну кількість ігрового часу в окремо взятих матчах, що дозволить «атлетам» підтримувати високий темп протягом усього чемпіонату. Швидкість – головний козир команди, в її складі повно швидких футболістів. Єдине проблемне місце – воротар, крім Олександра Красильникова я не бачу в заявці гравців здатних стати в ворота.
—————————————————————————————

10.«Нива»(Сумівка).
Бабій Микола
Андрусик Олександр
Шевчук Ігор
Гонтарук Андрій
Іванчук Сергій
Цимбал Олександр
Шнек Валерій
Цимбал Олександр
Дебютанти районних змагань вже наробили галасу цієї зими, відразу вигравши бронзу, але справедливості заради слід зазначити, що той результат – цілком заслуга легіонерів та гравців рівня чемпіонату області. Тут, молодій сумівській команді належить грати виключно місцевими гравцями. Від якихось прогнозів щодо «Ниви» я утримаюся, багато що стане ясно після 5-6 турів.
———————————————————————————————–

11.«Цукровик»(Красносілка).
Васильківський Вадим
Поліщук Леонід
Гонтарук Володимир
Паук Дмитро
Прибила Віктор
Пшеничний Максим
Соломон Дмитро
Фролов Павло
Цісар Олександр
Цимбал Владислав
Цюндик Роман
Якимишин Віктор
Красносілська команда – прихований фаворит чемпіонату. І навіть не дивлячись на те, що з табору цієї команди ніяких декларацій про завдання на чемпіонат озвучено не було і на те, що основу складуть ветерани – знаючи тренерську кваліфікацію Віктора Прибили та наявність у складі такого гравця як Леонід Поліщук, стає очевидно: ця команда, як мінімум, повинна бути в трійці, у всякому разі місце у вищій лізі на майбутній сезон «Цукровик» повинен забезпечити собі вже після першого етапу.
——————————————————————————————

12.«Колос»(Джулинка).
Лободюк Олександр
Сохацький Віталій
Борівський Олег
Голубенко Віталій
Казарян Артур
Карась Володимир
Кибал Олександр
Козбан Віктор
Мощиць Андрій
Павлишин Вадім
Павлишин Олександр
Попов Іван
Попов Дмитро
Пшеміський Богдан
Сіренко Олександр
Щавінський Іван
Тимошенко Євген
Останнім клубом, який подав заявку був Джулинський «Колос». За словами головного тренера Івана Попова, головне завдання на чемпіонат – обкатати молодь, саме молоді гравці мають отримувати більшу частину ігрового часу, хоча і ветеранів не можна скидати з рахунків. Взагалі, участь «Колоса» в “SHLYAHOVA CHAMP 2018” довгий час була під питанням, але все добре, що добре закінчується. Погодьтеся, без старожилів району таких, як «Колос» (Джулинка) та «Цукровик» (Красносілка) чемпіонат втратив би свій колорит.

P.S. На численні прохання багатьох гравців та вболівальників, організатори турніру дозволили, як вийняток, кожній команді заявити не більше одного гравця учасника чемпіонату області з Бершадського району. Таким чином, скориставшись цією можливістю «Цукровик» заявив Леоніда Поліщука, Джулинський «Колос» – Віталія Сохацького, МФК«Осіївка» – Богдана Мазурика, «ДЮСШ-Патріот» – Миколу Менюка, «Світанок-Агросвіт» – Віталія Ольховича.

1 тур.
15 травня, вівторок
17.30 “Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – ФК”Теофилівка”
18:30 ФК”Серединка” – ФК “Лан-Гранит “(Шумилово)
19:30 “ДЮСШ-Патріот» ” – МФК “Колос”(Джулинка)
16 травня, середа
17:30 ФК”Осіївка” – “Сокіл”(В.Киріївка)
18:30 “Цукровик”(Красносілка) – “Нива”(Сумівка)
19:30 ФК”Атлетик “(Бершадь)- МФК “Стражгород”
Весь календар першого етапу “SHLYAHOVA CHAMP 2018” буде опублікований в середу, 11 квітня.

А тим часом деякі клуби вже зараз розпочали готуватись до чемпіонату, розпочавши серію контрольних матчів, так наприклад, 7 квітня “Світанок-Агросвіт”(Шляхова) на штучному майданчику переміг Джулинський “Колос” з рахунком 2:1. У переможців відзначилися Михайло Гребінний та Емануїл Касумов, за “Колос” забив Віталій Сохацький. Взагалі, представники клубів які бажають грати контрольні матчі на штучному майданчику “Шляхова-Арени” звертатись безпосередньо до Михайла Гребінного. Телефон 098 534 91 88


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *