ФК«Ніка» – ФК«Покрівля та Фасад» – 7:0(3:0)

Голи: Войтенко(13,18), Панов(14), Лебедєв(22), Сокирко(25), Крочак(32,39).

Попередження: Білоконь (6), Петриченко В. (28), Петриченко Я. (33) – всі ФК «Покрівля та Фасад»

ФК«УТК-1» – ФК«Світанок-Агросвіт» – 1:6(1:2)
Арбітри: Олег Андрощук, Юрій Деренюк.

Світанок-Агросвіт: 1.Шоробура – 4.Мазур; 7.ЗАВОДЯН; 11.Оніщук; 20.Чернега(3.Гаврильченко, 6.Васалатій, 8.Коваль, 9.Омельченко, 10.Ольхович).

УТК-1: 1.Ерошов – 5.Коломієць; 8.Єжаченко; 11.Троян; 13.Горобець(6.Баланюк, 7.Казанюк, 9.Лут, 15.Ткач, 18.Павленко, 30.Московський).

Голи: Оніщук(4) – 0:1, Васалатій(5) – 0:2, Казанюк(12) – 1:2, Омельченко(23) – 1:3, Ольхович(31) – 1:4, Заводян(37) – 1:5, Шоробура(38) – 1:6.

Попередження: Троян(9), Московський(18) – Васалатій(21), Оніщук(26).

Вилучення: Московський (20).

Удари в площину: 16(7+9) – 21(10+11). Фоли: 8(5+3) – 8(3+5).

Без заперечень, цей матч мав бути фінальним і стати кульмінацією «SOCCER.BIZ.UA-ліги» сезону 2017-2018 років, але сліпий жереб вирішив інакше і дуже шкода. Минулорічні фіналісти і за сумісництвом головні фаворити турніру, образно кажучи, наплювали навіть на легку подобу розвідки, яка, зазвичай, властива дебютам в матчах рівних по силі суперників. Власне, всі 40 хвилин ігрового часу пройшли в обопільних атаках з тією лише різницею, що гості, здебільшого в другому таймі, виграючи з 5-ї хвилини 2:0, перейшли на гру від оборони. Гравці “УТК-1” змушені були рятувати матч і внаслідок чого розкриватися і за кілька хвилин до фінальної сирени випускати воротаря-моталу.
Але спочатку був перший тайм, тайм в якому до ясності щодо переможця матчу було ще ой як далеко. Віталій Горобець на другій хвилині перевірив пильність Максима Шоробури ударом здалеку, тут же міг забивати Вадим Чернега – виручив Віктор Єрошов . Голи Юрія Онищука та Владислава Васалатія на 4-й і 5-й хвилинах стали наслідком тривалих позиційно-проникаючих атак в ході яких взяли участь всі польові гравці що знаходилися на полі в тих епізодах.

Два пропущених голи протягом 43-х секунд анітрохи не вплинули на психологію бувалих гравців “УТК”, серед яких в сьогоднішньому матчі особливо виділялися: добре знайомий нам, технічний Андрій Ткач, напористі Віталій Горобець та Сергій Коломієць, ну і звичайно майстерний граючий тренер Олександр Казанюк. Саме він разом Горобцем на 12-й хвилині зловив нашу команду на виході з власного штрафного, пішов пас вправо і точний удар низом повз Шоробуру – 1:2.
Забігаючи наперед зазначу, що це була єдина серйозна помилка нашої команди в цьому матчі. В останні 8 хвилин до перерви рахунок в рівній мірі міг стати як і більшим, так і нічийним, але обидва голкіпера просто замкнули ворота і в першому таймі глядачі голів більше не побачили.
Також, не можу не відзначити сагу під назвою “Вгадай голкіпера”, вже другий матч поспіль волею обставин місце на останньому рубежі “Агросвіта” займає номінально польовий гравець. Нагадаю, тиждень тому в чвертьфінальному матчі проти ФСК”Жашків” основний кіпер команди Владислав Степанюк був вилучений з поля на 10-й хвилині. Замінивший його Віталій Ольхович крім безпосередньо двох забитих голів організував ще стільки ж, а сьогодні Максим Шоробура був просто неповторним. Казанюк, Троян, Ежаченко, Горобець, Павленко мали реальні шанси для взяття воріт, але у всіх випадках Максим виходив переможцем з цих мікродуелей, часом демонструючи нелюдську реакцію та красиві сейви. Ключовий епізод у всьому матчі трапився на початку другого тайму на 130-й його секунді, після триходівки в один дотик Чернега-Онищук-Омельченко, останній закотив м’яч у порожні ворота, після якого стало ясно, по такій грі відіграти 2 м’ячі господарям поле буде дуже складно. А Слава Омельченко вже вкотре подвердив свою репутацію фахівця з особливо важливих голів. Проте, грати залишалося ще дуже багато і тут потрібно віддати належне тепличникам, незвиртаючи уваги на табло команда Олександра Казанюка підганяєма переповненими балконами спортивного залу УДПУ наполегливо полізла вперед, продемонструвавши досить непогану функціональну готовність і різноманітність атакуючого потенціалу. Саме ці хвилини були для нашої команди найважчими в цьому матчі, до того ж на 28-й хвилині ліміт фолів було вичерпано, тому й з’явилася перевага гравців “УТК” в силовій боротьбі, наші були обережними побоюючись заробити 6-й фол. І саме в ці хвилини голкіпер Максим Шоробура своєю впевненою грою та нордичним спокоєм позитивно вплинув на всю команду. Ну а в середині другого тайму герой матчу проти “Жашкова” – Віталій Ольхович, після пасу від правої бровки Омельченка розстріляв Ерошова з близької відстані – 1:4.
Через 6 хвилин Андрій Заводян після розіграшу штрафного робить рахунок 1:5,
після чого Олександр Казанюк знімає з гри воротаря і сам виходить в ролі п’ятого польового гравця. Тепличники закривають наших в своїй штрафній, Баланюк з гострого кута б’є по воротах, Шоробура парирує і одразу посилає м’яч через весь майданчик в порожні ворота – 1:6.
В останні 2 хвилини обидві команди могли забивати ще не раз, “УТК” продовжували грати в 5 польових, але мабуть ліміт на забиті голи в цьому матчі був вичерпаний. “Світанок-Агросвіт” виходить у фінал, а команда з Уманського району у втішному фіналі за 3-е місце посперечається з ФК”Покрівля та Фасад”.

Не можу також залишити без уваги ще одне делікатне питання. Протягом усього минулого тижня доводилося чути та читати в особистому листуванні коментарі любителів футболу в основному з Уманського району, про те що нібито, “Шляхової не дадуть виграти судді” або “Організатори протягнуть в фінал УТК” і т.д. Поспішаю розчарувати Вас шановні, ЦЬОГО НЕ СТАЛОСЯ. Особисто я не є експертом з футзального арбітражу, але тим не менш якоїсь упередженості по відношенню до нашої команди я не побачив. Так були окремі помилки в обидві сторони, але не більше. В цілому, Олег Андрощук та Юрій Деренюк впоралися з досить важким матчем для арбітрів будь-якої категорії. А ось той факт, що деякі наші гравці всупереч проханням продовжують пресувати суддів, не може не насторожувати. Благо що у нас в команді є універсали, здатні і в воротах постояти і гол забити, але ж “не завжди котові масляна”. А ще, хотілося б почути виразне пояснення від організаторів з приводу дискваліфікації Степанюка. Все ж таки, він має право грати в фіналі чи ні?!

Матчі за 3-4 місця та фінал відбудуться 4.02.2018 р відповідно о 12.00 год та 13.00 год.

Оргкомітет «SOCCER.BIZ.UA-ліги» з футзалу.