Кубок Вінницької області. 1/4 фіналу(перша гра)

“ЕМС-Поділля”(Вінниця) – “Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – 3:3(1:1) 7 квітня. Вінниця. СК”Нива” – 250 глядачів. Арбітр: Павло Кісельов. Асистенти: Віктор Нижник, Павло Касанов(всі Вінниця).

Світанок-Агросвіт: 1.Паскаренко – 15.Костюк(13.Мунтян 90+1); 5.Березовський; 2.Рудий; 19.Мазур – 11.Оніщук; 6.Бурдиян; 7.ЗАВОДЯН; 17.Янишин(Тарасенко 88); 20.Арделян(8.Суман Амара 46) – 9.Браславський(10.Ольхович 69).

Тренер: Борис Войнаровський.

ЕМС-Поділля: 1.Мукомел – 2.СОЦЬКИЙ; 7.Корбут(8.Коцюруба 46); 33.Циганков; 17.Бондарчук; 6.Дубенков(18.Кусюк 82); 90.Цибулько; 22.Красій(11.Загробський 46); 13.Гавриш(14.Паньковецький 56); 10.Подкуйко(12.Житецький 76; 44.Кулик 90); 9.Степанюк(19.Ревуженко 78).
Тренер: Юрій Коваль.

Голи: Степанюк(7) – з пенальти, Оніщук(12), Браславський(47), Паньковецький(66), Суман Амара(83), Кусюк(90+2).

Попереджені: Березовський, Янишин, Гавриш, Костюк, Циганков.

Удари: 14(4+10) – 16(6+10). В площину: 6(3+3) – 8(3+5). Кутові: 2(1+1) – 3(1+2). Гольові моменти: 6(1+5) – 8(3+5).

Давно відомий старий побитий футбольний тезис про те, що у кубкових матчів свій підтекст стосовно результату матчу “ЕМС-Поділля” – “Світанок-Агросвіт”, неактуальний. Тут справа в іншому: ряд факторів, які зіграли проти нашої команди, як то, СК”Нива” матчі, на якому нам завжди давалися важко ще з часів ФК “Бершадь”, також не є причиною відносно не дуже хорошого для нас підсумкового результату. Вже по дорозі додому разом з головним тренером і начальником команди, аналізуючи минулий матч, ми всі зійшлися на думці, що початок підготовки до сезону(25 березня) – занадто пізній термін, для того щоб вийти на пік потрібних ігрових кондицій. Саме у функціональному плані команда Юрія Коваля виглядала набагато краще, в той час, як загальний клас гравців і рівень виконавської майстерності був вище у нашої команди. Але, навіть, при всьому, при цьому втрачати концентрацію на останніх хвилинах матчу, а з нею і перемогу, було зовсім необов’язково. Особисто я, далекий від того песимізму, з яким довелося зіткнутися вже після матчу, коли деякі “фахівці” міркували про те, що “Світанок-Агросвіт” повинен був перемагати господарів з різницею в 2-3 м’ячі і перетворювати гру-відповідь в Шляховій на формальність. Але дозвольте запитати, панове аналітики: “З якого переляку наша команда повинна була громити, на хвилиночку, чинного чемпіона області на незручному для нас штучному полі в першому офіційному матчі сезону?” Так, “Емс-Поділля” покинули ряд провідних гравців, але колектив Юрія Коваля, як і раніше, гранд обласного футболу і претендує на одне з призових місць, і якісь шапкозакидальські та делитантські заяви тут недоречні. Як би там не було, ніякого ЧП не сталося, все буде вирішено 14 квітня в Шляховій, в матчі, в якому наша команда буде в більш вигідному становищі після результативної виїзної нічиєї.
Витративши перші 5 хвилин на адаптацію, обидві команди розпочали активні дії. У господарів поля м’яч тримався явно краще, що, в принципі, не дивно, так як підготовку до сезону Юрій Коваль розпочав на початку березня, і перша серйозна атака завершилася голом у наші ворота. Віталій Березовський в межах штрафного прийняв на себе удар Давида Подкуйко, але зробив це за допомогою рук і Владислав Степанюк точно пробив з 11-метрової позначки – 1:0. Досить швидко рахунок став нічийним. З самого початку матчу був помітний акцент в грі “Агросвіта” через лівий фланг, де Юрій Онищук з Костянтином Мазуром частенько перегравали своїх візаві, поздовжніми передачами врозріз намагаючись вивести на ударну позицію Ярослава Браславського. Саме Ярослав, який схоже остаточно влився в колектив на 12-й хвилині, обігрався з Оніщуком, після прострілу якого захисник Андрій Циганков зрізав м’яч у власні ворота – 1:1. Виходячи з логіки двоматчевого протистояння, завдання мінімум у вигляді виїзного гола було виконано. Наша команда стала грати за рахунком і не дивлячись на величезний відсоток індивідуального браку відчувалося, що в потрібний момент підопічні Бориса Войнаровського в стані серйозно додати. У першому таймі господарі поля шукали шляхи до воріт Паскаренко, але забити могли гості. Так, наприклад, Леонід Мукомел на 36-й хвилині виручив свою команду після виходу один на один Браславського, а також впорався з декількома прицільними ударами з дальньої відстані Оніщука.
У перерві замість Нуцу Арделяна у якого не пішла гра на поле вийшов кращий бомбардир чемпіонату Суман Амара і першим же дотиком вивів на побачення з Мукомелом Браславського, після удару якого рахунок став 1:2. Слід зазначити, що цю атаку розпочав голкіпер Борис Паскаренко. Тут же “ЕМС-Поділля” був близький до того, що б зрівняти рахунок, але Владислав Коцюруба пробив вище після швидкої атаки правим флангом і серії рикошетів. На 48-й хвилині після точного навісу справа вище порожніх воріт головою б’є Андрій Бурдіян. У складі вінницької команди настирливим був Степанюк, на 59-й хвилині Паскаренко з великими труднощами забрав удар 9-го номера господарів. В середині другого тайму несподіваний і рідкісний по точності удар Євгена Паньковецького з 25-метрів у самісіньку дев’ятку застав зненацька голкіпера “Агросвіта” – 2:2. Онищук, який відрізнявся нестандартними креативними діями на 72-й хвилині хитро закрутив м’яч у ближній кут зі штрафного, але Мукомел хоч і з великими труднощами, але все-таки зумів витягнути фактично мертвий м’яч. Але на 83-й хвилині Юра все-таки зумів організувати ще один гол у ворота господарів. Суман Амара після передачі з глибини поля від Бурдіяна переадресував м’яч на правий фланг Оніщуку, той за допомогою дриблінгу звільнився від двох суперників та повернув м’яч гвінейцеві, якому залишилося лише тільки в дотик розстріляти порожні ворота – 2:3. Далі пішла серія тактичних замін і коли на другій компенсованій хвилині здалося, що матч так і закінчитися, наші захисники апатично спостерігали за тим як м’яч перебуваючи в повітрі врешті-решт опинився у Богдана Кусюка, який відразу пробив з досить пристойної відстані точно в кут – 3:3.
Після фінального свистка традиційного в таких випадках “хто винен і що робити” не було, це була всього лише перша частина чвертьфіналу. З одного боку добре, що господарі забили цей третій гол, чим наочно продемонстрували багатьом нашим гравцям, що на одному класі окремі матчі вигравати дуже складно.

Через технічні причини відео всіх голів та флеш-інтерв’ю будуть додані орієнтовно у вівторок або середу.