Офіційний сайт районного футболу

КУБОК УКРАЇНИ. 1/8 ФІНАЛА. Матчі-відповіді

DSC_0031

«Маяк» (Сарни, Рівненська обл.) – «Юність» (Верхня Білка, Львівська обл.) – 1:1(0:1)
«Звягель» (Новоград-Волинський, Житомирська обл.) – ОДЕК (Оржів, Рівненська обл.) – 0:2(1:5)
«Олімпія» (Савинці, Полтавська обл.) – «Мал» (Коростень, Житомирська обл.) – 4:0(3:0)

«Сапфір» (Краматорськ, Донецька обл.) – «Універ-Динамо» (Харків) – 3:2(0:3)
«Вікторія» (Миколаївка, Сумська обл.) – «Скорук» (Томаківка, Дніпропетровська обл.) – +:-(2:1)
СК «Полтава» – «Скіф» (Шульгинка, Луганська обл.) – 3:1(2:2)
«Таврія-Скіф» (Роздол, Запорізька обл.) – «Таврія» (Новотроїцьке, Херсонська обл.) – 2:1(0:3)

«Світанок-Агросвіт» (Шляхова, Вінницька обл.) – «ЛНЗ-Лебедин» (Лебедин, Черкаська обл.) – 0:2(0:1) Перша гра – 0:0. 25 вересня. Стадіон «Шляхова-Арена» – 500 глядачів.
Арбітр: Дмитро Осауленко(Київ). Асистенти: Євген Слюсар(Київ), Дмитро Ступак(Київська область).
Четвертий арбітр: Микола Александренко(Вінниця).

Спостерігач арбітражу – Василь Маковій(Чернівці).

ЛНЗ-Лебедин: 1.Дейнеко – 3.Парфьонов; 5.КАЛІНІЧ; 6.Тубольцев; 14.Листопад – 22.Дедов; 7.Колос(9.Вакуленко 61); 11.Ткаченко(18.Літовчак 84); 16.Кондратюк(88.Шестіпалов 79); 17.Балацкий(21.Качур 46) – 10.Грицай(15.Коломієць 70).
Головний тренер: Василь Гречаний.

Світанок-Агросвіт: 1.Поштаренко – 20.Луцюк; 18.Єрмак; 7.ЗАВОДЯН; 9.Борячук – 15.Гаді(11.Чельцов 70); 13.Дацюк(17.Чернега 76); 5.Загалевич; 16.Проневич – 10.Кучеренко – 19.Сомов(21.Новаківський 78).
Головний тренер: Дмитро Євстафієв.

Голи: Ткаченко(15), Листопад(74).
Попереджені: Проневич, Єрмак, Колос, Тубольцев, Качур, Вакуленко.

На 90+3 хвилині вилучений Вакуленко(друге попередженя).

Удари: 22(14+8) – 12(8+4). В площину: 6(3+3) – 5(2+3). Кутові: 5(3+2) – 3(2+1). Гольові моменти: 9(5+4) – 7(3+4).

Будь-якій серії рано чи пізно властиво закінчуватися. 5 матчів поспіль(485 хвилин) в чемпіонаті та кубку України суперники не могли розпечатати ворота нашої команди. У матчі-відповіді 1/8 фіналу Кубка України цю серію вдалося перервати півзахиснику «ЛНЗ» – Вячеславу Ткаченко, в ситуації, коли голом там і близько не пахло. Правий захисник гостей Олександр Парфьонов, атакуємий на правій бровці Вячеславом Гаді, прагнучи уникнути втрати навмання «ковирнув» діагональ в центр ближче до штрафної господарів поля. На удачу для Ткаченка в цьому епізоді позиційно помилилися наші центральні захисники, та й Павло Поштаренко вийшов далеко вперед – 0:1. Фактично, цей гол і вирішив долю всього двоматчевого протистояння без перебільшення найсильнішого парі цієї стадії кубка. Ще аналізуючи перший матч в Лебедині, прийшов до висновку, що багато голів тут не буде. «ЛНЗ»,повівши в рахунку, цілком природно відійшов глибоко назад, залишивши попереду лише одного Віталія Грицая і перейшов на гру контратак. У нашої команди вибір був тільки один і ось тут хотілося б зробити комплімент всім без винятку нашим гравцям і тренеру. Тільки дикий нефарт і кураж воротаря разом із захисником Листопадом вберегли гостей від неприємностей. Упевнений, зрівняй наші рахунок ще в першому таймі – велике питання, хто б потім пройшов далі. Удар тримати наша команда вміє, і з огляду на той факт, що в нашій групі крім напевно «ОДЕКа» з Оржіва команд класу «ЛНЗ» більше немає, можна з оптимізмом дивитися на перспективи «Світанку» в чемпіонаті України. Відразу після голу Ткаченка, Олександр Борячук бахнув зі штрафного(25 метрів), удар був такої сили, що у голкіпера Дейнеко не було шансів зловити такий м’яч. Проте, він чомусь спробував зловити страхітливої сили удар і не втримав, Іван Сомов був тут як тут, але пробив з кількох метрів вище воріт. Відрізок з 19 по 21 хвилини: наші замкнули «ЛНЗ» в штрафній, Дмитро Загалевіч після подачі кутового Сергієм Кучеренко ударом головою потрапляє в поперечину, м’яч заметушився по воротарському і Листопад на лінії воріт страхує свого голкіпера. Гості відповідають контратаками, Грицай б’є зі штрафного(35 метрів) – Поштаренко на місці. 30-35 хвилини: затяжні атаки нашої команди, Загалевіч і Сомов в їх завершення пробивають з середніх відстаней вище воріт. Також багато прострілів та верхових передач блокує кращий в складі гостей – Тимофій Листопад. 37-39 хвилини: Грицай та Колос в результаті контратак своєї команди в обох випадках також б’ють вище воріт. 42 хвилина: досвідчений Олег Єрмак грамотно провокує трохи неврівноваженого Колоса, але прибрати з поля одного з гравців групи атаки «ЛНЗ» не вдається, арбітр показує жовту картку обом гравцям.

Другий тайм почався з небезпечного штрафного біля наших воріт. Дедов виконав – Поштаренко забрав м’яч. На 51-й хвилині класична стінка Проневич – Гаді – Кучеренко розпорола по центру оборону гостей, але Дейнеко кидається в ноги і виручає свою команду. Через 8 хвилин Сергій знову міг забивати після того, як Сомов виграв верхову дуель у голкіпера гостей, але перекидаючи м’яч з лінії штрафного не розраховував, що на лінії воріт вкотре опиниться … Листопад. 62-я хвилина: Грицай прорвався зліва, удар з гострого кута – Поштаренко намертво. Розуміючи що втрачати особливо нічого «Світанок-Агросвіт» переходить на силовий навал, передачі в район штрафного лебединців слідують безперервно, багато боротьби, зізнаюсь: ТАКОЇ «рубки» я не бачив дуже давно, лікарі обох команд постійно в роботі. На 68-й хвилині вийшовший на заміну свіжий Вакуленко з центру поля тікає один на один, але переслідуваний Заводяном б’є повз ворота. Ще один реальний шанс для того, щоб зрівняти рахунок на 72-й хвилині втрачає Сомов. Проневич віддає врозріз, але наш форвард потрапляє в голкіпера, який кинувся навмання. Відразу після цього епізоду пройшла контратака гостей, в результаті якої Качур бив у ближній кут – Поштаренко зреагував і єдиний в другому таймі кутовий біля наших воріт закінчився голом Листопада. Дедов подав справа і ніким не прикритий центральний захисник гостей з 10-ти метрів точно пробив головою під поперечину – 0:2. І відразу згадуються всі втрачені гольові моменти, як в першому, так і в другому матчах. Створивши в принципі більше можливостей за 180 хвилин цього вже епічного і шикарного з точки зору футбольних естетів протистояння, проте «Світанок-Агросвіт» вибуває з кубка України на стадії 1/8 фіналу. У керівництві клубу не схильні драматизувати ситуацію і тим більше посипати голову попелом. Ми програли, але ми програли найсильнішому супернику з усіх можливих 15-ти. До того ж, чемпіонат був і залишається в пріоритеті. Ігри через три дні на четвертий закінчилися. У нашої команди в цьому році залишилися 5 матчів з них 4 на виїзді. А футбольному клубу «ЛНЗ-Лебедин» особисто я бажаю виграти кубок України, там в принципі більше вболівати нема за кого. 2 роки тому, коли наша команда по суті тільки починала формуватися на цій ж стадії ми поступилися «ЛНЗ», і Лебедин надалі виграв кубок, цікаво, чи спрацює традиція цього разу? Єдине, що затьмарило перемогу гостей – дурне й непотрібне вилучення Антона Вакуленка перед самим фінальним свистком. Атакуючий хавбек команди Василя Гречаного, що відновився після важкої травми, щось наговорив лайнсмену і одразу отримав друге попередження, і це коли все було вже ясно. Навіщо? Наша команда, вже з сьогоднішнього дня починає підготовку до непростого виїзду в Тернопільську область. У неділю 29 вересня о 15.00 в місті Теребовля відбудеться гра 9-го туру чемпіонату України проти тамтешньої «Ниви».