Кубок області. Фінал(репортаж Олега Федченка – газета “Вболівальник”).

agro-astra2018

АГРО-АСТРА”(РАЧКИ) – “ФАКЕЛ”(ЛИПОВЕЦЬ) – 2:2 п.п. 4:2
6 червня. Козятин. “Локомотив”. 17:00. 500 глядачів.
Арбітр матчу: П.Кисельов (Жмеринка). Асистенти: Р.Кобялко, І.Маковей.
Резервний арбітр: О.Сидорук (всі Вінниця). Делегат ОФФ: Я.Деревяний (Жмеринка). Спостерігач матчу: О.Шаповалов (Вінниця).

Голи: Олександр СЕСТРЕНСЬКИЙ, 25, з пенальті, Микола ПАСТУШЕНКО, 61 – Олексій ПИВОВАР, 13, з пенальті, Вадим ЧЕРНЕГА, 64.
Післяматчеві пенальті: В.Чернега – 0:0 (вище воріт), М.Муцький – 1:0, С.Коломієць – 1:1, Нгаха Колінс – 2:1, В.Дворовенко – 2:1 (вище воріт), В.Когут – 3:1, В.Новаківський – 3:2, С.Барчук – 4:2!

Попередження: Турчик, Перков – В.Омельченко, Дворовенко, Білокур, Новаківський.
Вилучений: В.Омельченко, 101.

Рачки: Турчик – Подорожний, Вишталюк (К), Когут, Сестренський, Нгаха Колінс, Олексій Максименко, Брацлавський, Олександр Барчук, Пастушенко, Перков.
На заміну вийшли: Гурін, Муцький, Артем Козаченко, Олександр Савчук, Сергій Барчук, Сергій Мазур, Віхренко.
Президент: Костянтин КОСЕНКО.
Начальник клубу: Олександр ЯХНО.
Тренери: Олег ШУМОВИЦЬКИЙ, Валерій КОЗАЧЕНКО.

Липовець: Карабін – Вадим Чернега, Драган, Бондаренко, Дворовенко, Вячеслав Омельченко (К), Щербань, Новаківський, Білокур, Пивовар, Вовк.
На заміну вийшли: Ткаченко, Столярик, Красносельський, Коломієць, Голуб, Леськов, Романов.
Президент: Олександр ЧИГРИН.
Начальник клубу: Микола ЛЮБЧЕНКО.
Головний тренер: Петро АНІСІМ.

Фінальний матч Кубку Вінницької області став прикрасою футбольного життя Вінничини та подарував вболівальникам футболу справжнє свято.
Феєричні 120 хвилин та серія після матчевих пенальті! – чого кращого можна було чекати від фіналу між “Факелом” та “Агро-Астрою”!
Звичайно, фаворитом був колектив з Липовцю, який гідно в цьому році представляв Вінниччину на Всеукраїнському рівні. Чого варте 3-тє місце у Чемпіонаті України серед аматорів! А ось 3-тє місце у Чемпіонаті Вінницької області – це справжній провал колективу, який боровся за золоті нагороди. Тому виграш фіналу Кубку області став би для “Факелу” такою собі сатисфакцією. Але футбольний Бог був на іншій стороні…
Цікаво, що з 2008 року, коли “Авангард” (Сутиски) другий рік поспіль здобув Кубок Вінницької області, – переможцями ставали нові колективи. “Факел” мав перервати цю традицію, адже являвся чинним володарем Кубку, – в 2017-му у Вінниці на “Олімпі” липовчани здолали “Світанок-Агросвіт” – 3:0. Для колективу з Немирівщини, який лише три роки виступає у Першості та в Чемпіонаті Вінницької області фінал був першим в історії.
“Агро-Астра” підійшла до нього в оптимальній формі без втрат гравців, а наставники команди Олег Шумовицький та Валерій Козаченко знайшли оптимальну модель гри проти “Факелу”.
А ось у “Факела”, який неділю тому розтрощив Чемпіонів області “Світанок-Агросвіт” (3:0), не все було так гладко. Головною втратою стала відсутність у складі Липовця Сергія Малки, який отримав дискваліфікацію перед фінальною грою. Також відчувалась відсутність Євгена Валько.

Фінал розпочався без розвідки. “Факел” заволодів ігровою та територіальною ініціативою на полі та вів націлені атаки на ворота гостей. Тиск команди Петра Анісіма приніс свої плоди вже на 13-й хвилині: Віктор Новаківський вискочив на побачення з Турчиком, але воротар ціною фолу останньої надії збив гравця “Факелу”. Пенальті та жовта картка кіперу – та впевнений удар з точки Олексія Пивовара – 0:1!
Наступні кілька хвилин стали критичними для “Агро-Астри”, адже Липовчани відчули запах крові та пішли реалізовувати свою ігрову та психологічну перевагу. Але поступово запал “Факела” розтанув, – а “Агро-Астра” вловивши цю мить перехопила ініціативу. І зуміла швидко відігратися: Віталій Бондаренко штовхнув у карному майданчику швидкого Миколу Пастушенко, а Олександр Сестренський реалізував пенальті у відповідь – 1:1!
“Агро-Астра” повірила у себе та заволоділа ініціативою. Раз пораз у воріт “Факелу” почали виникати напівмоменти, а Олександр Барчук та Микола Пастушенко створювали постійну напругу біля воріт Івана Карабіна. Але кутові які подавали гравці “Агро-Астри” не були небезпечними для Драгана та компанії.
Вячеслав Омельченко в центрі поля лише за допомогою фолів міг зупинити швидких гравців суперника, програючи “війну” за центральний плацдарм Нгага Колінсу та компанії.

“ААК” “Факел”
8 удари 11
6 удари в площину 4
7 кутові 3
3 офсайди 2
5 гольові моменти 3

Другий тайм розпочався за повної переваги “Агро-Астри”. Колектив з села Рачки, Немирівського району, чудово використав свою перевагу на 61-й хвилині – Ярослав Перков відав у карний майданчик пас на Пастушенка, а Микола першим дотиком послав мяч у кут воріт “Факелу” – 2:1!
Цей гол просто розізлив колектив з Липовцю, який не просто оговтався, і одразу ж зрівняв рахунок. Масована атака Липовцю закінчилася ударом з-за меж штрафної Вадима Чернеги, який правою ногою по неймовірній траєкторії послав мяч під поперечину воріт “ААК” – 2:2!
Здавалося, що на цьому гольова феєрія не закінчиться, але градус поєдинку почав згасати, адже ніхто більше не хотів помилятися. В основний час все ж близькими до успіху були гравці з Немирівщини, але Олександр Барчук вийшовши на побачення з кіпером “Факелу” трохи перемудрив і втратив нагоду.

Перша додаткова 15-хвилинка фіналу пройшла у рівній боротьбі, хоча гострішими були підопічні Шумовицького, а ось самий гарний момент, після подачі з кутового, втратив на 95-й хвилині Вадим Чернега пославши мяч вище воріт (репетиція пенальті)! А на 101-й хвилині не витримали нерви у Вячеслава Омельченка, який отримав другу жовту картку та залишив команду у меншості.
На початку другого овертайму “Агро-Астра” мала використовувати більшість – Олександр Барчук втік з центрального колу до воріт “Факелу” і майстерно перекинув Карабіна – але “Факел” врятувала від голу поперечина! Після цього моменту про перевагу “ААК” можна було забути, адже “Факел” вдесятьох затис суперника і намагався витиснути з переваги максимум. Але надалі суперники не помилялись і дійшли до футбольної лотереї.
Перший пенальті став визначальним у всій серії! Вадим Чернега могутнім ударом запустив круглого високо в небеса! Чим занепокоїв пенальтистів “Факелу”. Кільканадцять секунд тривала пауза у лавах “Факелу”, адже ніхто не хотів виконувати удар, – а потім до мячу підійшов Владислав Дворовенко та запустив кулю над воротами! Такою форою гравці “Агро-Астри” не могли не скористатись, реалізувавши всі свої удари, а четверта спроба з точки Сергія Барчука стала вирішальною та принесла для клубу з Немирівщини перший історичний успіх!