Кубок області. 1/2 фіналу. Перша гра

S1430043

“Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – “Факел”(Липовець) – 1:1(0:0) 23 травня. Стадіон “Шляхова-Арена” – 300 глядачів. Арбітр: Андрій Воронюк. Асистенти: Олександр Сидорук, Дмитро Маринович(всі Вінниця).
Делегат матчу/спостерігач арбітражу: Володимир Александренко(Вінниця).

Факел: 12.Карабін – 2.Драган; 18.Бондаренко(4.Голуб 75); 21.Дворовенко; 25.Малка – 23.Чернега; 11.Валько(20.Красносельський 81); 7.ОМЕЛЬЧЕНКО; 16.Білокур – 10.Пивовар(15.Новаківський 58); 19.Вовк.
Тренер: Петро Анісім.

Світанок-Агросвіт: 1.Паскаренко – 2.Рудий; 5.Березовський; 13.Мунтян – 6.Бурдиян; 7.ЗАВОДЯН; 11.Оніщук; 17.Янишин(14.Тарасенко 67); 18.Арделян – 9.Браславський; 16.Суман Амара(10.Ольхович 58).
Тренер: Борис Войнаровський.

Голи: Арделян(51), Вовк(84).

Попереджені: Суман Амара, Драган, Голуб.

На 90+1 хвилині вилучений Голуб(друге попередженя).

Удари: 15(7+8) – 15(9+6). В площину: 7(4+3) – 7(4+3). Кутові: 5(2+3) – 5(3+2). Гольові моменти: 12(5+7) – 9(4+5).

Кращі гравці матчу: Арделян – Драган.

На відміну від багатьох представників керівництва нашого клубу, особисто я не схильний драматизувати домашню нічию проти однієї з кращих команд області. Все, що поки вдалося зробити Липовецькому “Факелу” – перервати 8-матчеву переможну серію нашої команди з моменту відкриття “Шляхова-Арени” і стати першою командою Вінницької області, яка зуміла не програти в Шляхової. Це поки все. 30 травня в Липовці все почнеться спочатку, безумовно гол забитий на виїзді дає команді Петра Анісіма певну фору, але аж надто хитка ця перевага, а з огляду на той факт, що наша команда цієї весни забиває в середньому майже 3 голи за гру, думаю навряд “Факел” на своєму полі буде грати на суху нічию. Тому, нічого страшного не сталося, взагалі кубкові двохматчеві протистояння часом бувають просто непередбачуваними, тим більше, якщо зустрічаються рівні за класом суперники.
Саме в Шляхівському матчі, було чітко видно, що тренерський штаб гостей зробив певні висновки з поразки в Шляхової в матчі чемпіонату області 1 травня. Гравці “Факела” протягом усього матчу були гранично зібраними та мобілізованими і пропущений гол на початку другого тайму не вибив їх з колії. Як і три тижні тому гості більше володіли м’ячем, а наші грали в свій, вже звичний, раціональний та прагматичний футбол. Ось тільки реалізація сьогодні була не на належному рівні і звинувачувати в цьому крім Івана Карабіна можна лише тільки самих себе. На 10-й хвилині Віталій Березовський знайшов на лівому фланзі Юрія Онищука, який вирізав м’яч в район дальнього кута воротарського, Нуцу Арделян бив головою з близької відстані, але влучив у ближню стійку воріт. “Факел” небезпечно огризнувся через 8 хвилин: Олексій Пивовар створив гостроту на лівому фланзі нашої оборони, але Володимир Рудий вибив м’яч на кутовий. Ще через 3 хвилини два поспіль удари з забійних позицій від Сергія Малка та Євгена Валько блокують Іван Янишин та Олександр Мунтян – відповідно, цю атаку зі своєї половини поля почав В’ячеслав Омельченко. Рівно в середині першого тайму Онищук від лівої бровки точною передачею знайшов на лінії штрафного Сумана Амара, якому захисники “Факела” дали можливість прийняти м’яч і пробити з розвороту, але до розчарування 300 вболівальників удар кращого бомбардира чемпіонату області також прийшовся в штангу. Не минуло й хвилини, як ударом в штангу відповіли і гості: Малка проникаючим пасом кинув у прорив Пивовара, Олексій пробив з лінії штрафного і м’яч від штанги вдарившись в голову голкіпера Бориса Паскаренка, полетів за межі поля. На 32-й хвилині Карабін намертво ловить підступний удар Ярослава Браславського з району кута штрафного. 35-та хвилина: Євген Валько вривається справа в штрафну господарів, слідує сильний простріл вздовж воріт, але Паскаренко “читає” такий розвиток подій і спокійно ліквідує загрозу. Ближче до перерви Арделян не встигає замкнути дальню штангу після стандарту у виконанні Оніщука.
Другий тайм почався з того, що Роман Вовк зліва вискочив сам на сам з Паскаренко, але пробив повз дальній кут, а в наступній атаці нашої команди рахунок в матчі було відкрито. Суман Амара видав ідеальну передачу на хід Арделяну, який використовуючи свою швидкість випередив голкіпера і по високій дузі відправив м’яч у ворота – 1:0.

Слід зауважити, що в цьому епізоді явно погарячкував голкіпер Іван Карабін, котрий необачно вибіг з воріт. Втім, гол гостей, також був з розряду “воротарських”, але це було вже ближче до кінця матчу, а поки ж, Малка після навісу справа від Валько головою з 11-ти метрів пробиває над поперечиною. В середині другого тайму Арделян мало не продублював свій гол, знову Карабін не встигає на виході, але м’яч проходить поруч зі штангою. Через хвилину Браславський з боями прорвався лівим флангом, але передача в штрафну адресата не знайшла. 73-тя хвилина: після передачі зліва Арделяна, Карабін ліквідує небезпечний удар Ольховича з ходу. Вадим Чернега бив з меж штрафного, але удар у нього явно не вийшов і Паскаренко легко забрав м’яч. В останні 15 хвилин матчу наші гравці замість того, що б засушити гру(а “Світанок-Агросвіт” вміє це робити краще за всіх в області) кинулися великими силами забивати другий м’яч, залишаючи супернику велику кількість вільного простору. Це призвело до того, що в одній з зустрічних атак на 84-й хвилині, з глибини поля пішов закид у штрафну господарів, голкіпер залишився на лінії воротарського, що дозволило Вовку безперешкодно пробити головою над Паскаренком – 1:1 і тепер вже гостьова лава запасних пустилася в танці. В час що залишився обидві команди остаточно перейшли на довгі передачі вперед з глибини поля в результаті яких виникала певна гострота біля обох воріт, але найреальніший шанс вирвати перемогу був у нашої команди. На першій компенсованій хвилині за зрив атаки і друге попередження був вилучений захисник “Факела” – Володимир Голуб. Штрафний в 20-метрах від воріт взявся виконувати Онищук, пішов гарматний удар під поперечину, але на шляху м’яча невідомо звідки виросла голова Андрія Драгана(до слова, кращого гравця в складі гостей). І це був останній гострий епізод в цьому захоплюючому матчі двох класних команд. Після гри президент ФК “Світанок-Агросвіт” – Олег Ковбасюк вручив кращим гравцям матчу Андрію Драгану та Нуцу Арделяну пам’ятні сувеніри і тим самим започаткував нову традицію. З цього дня на “Шляхова-Арені” в кожному матчі на обласному рівні кращі гравці в обов’язковому порядку будуть нагороджуватися пам’ятними призами. А поки ж, чекаємо 30 травня …..

В іншому півфіналі “Агро-Астра” та “Балкани”(Хмільник) в Немиріві також зіграли у нічию 1:1.