Друга поразка поспіль

“Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – “Базис”(Кочубіївка, Уманський район) – 1:2(0:0) 4 серпня. Джулинка. Стадион “Колос”. Арбітр: Василь Вербецький(Шумилово). Асистенти: Микола Мазур(Бершадь), Василь Хахалина(Шляхова).

Базис: 1.Рибак(О.Давиденко 73) – 2.ДЗИГА; 3.Дудник; 14.Тастанкулов; 8.Гірський – 7.Б.Давиденко(Кравченко 41); 9.Гріщенко; 22.Попсуй; 17.Боднюк – 10.Смілянець; 11.Янчук.

Світанок-Агросвіт: 1.Бутлерський(Менюк 32; Ванжула 54) – 4.Євстаф’єв(10.Палянчук 56); 13.С.Гаврильченко(5.ГНП 41); 3.Шоробура(18.ГНП 41); 7.Заводян – 20.Ольхович; 17.Р.Гаврильченко(9.Бачур 13); 19.ГНП(8.Мартинюк 51); 15.Турчинський – 11.Оніщук; 16.ГНП(14.ГНП 41).

Голи: Смілянець(56, 77), Мартинюк(78).

Удари: 14(6+8) – 17(1+16). В площину: 7(3+4) – 8(0+8). Кутові: 7(4+3) – 3(0+3). Гольові моменти: 7(2+5) – 10(0+10).

Хочу одразу зазначити, команда з Уманського району не є особисто для мене чужою і її справжній потенціал мені добре відомий. Та й не тільки мені, взагалі, ці клуби з певних причин вже давно тісно пов’язані один з одним. Тому дозволю собі поглянути на цей матч не тільки з боку господарів поля, але і з боку гостей.
На відміну від Бориса Войнаровського, який поки тільки комплектує команду, Сергій Янчук привіз в Джулинку максимально наближений до основного варіанту склад, за вийнятком двох виконавців. Керівництво ФК”Світанок-Агросвіт” здебільшого вже визначилося з тими гравцями, які точно залишаться в команді, прізвища цих людей вказані в протоколі матчу. Більше ясності внесе наступний контрольний матч, 9 серпня сюди ж, в Джулинку, завітає ФК”Орлівка”.
І “Базис”, і “Світанок-Агросвіт” в цьому році дійшли до фіналу кубків Черкаської та Вінницької областей відповідно, які, на жаль, програли. У зв’язку з цим було дуже цікаво поглянути на поєдинок далеко не останніх колективів в своїх чемпіонатах.
Стиль гри “Базису” дуже незручний, у Вінницькій області за рідкісним вийнятком так не грають, вкрай контактний по хорошому агресивний футбол з безліччю силової боротьби і мінімум зайвої метушні з м’ячем і поперечних передач в середині поля. У першому таймі у господарів гра пішла, поки гості пристосовувалися до газону, Віталій Ольхович на 5-й хвилині міг відкривати рахунок, але прогресуючий буквально на очах Владислав Рибак спокійно відвів загрозу. Гості огризнулися в наступній атаці, але після скидання від Янчука удар у Юрія Грищенка відверто не вийшов. Швидка атака на 23-й хвилині, в ході якої м’яч в три дотики був доставлений з правого флангу на лівий, Юрій Онищук з меж штрафного майданчика пробив поруч зі штангою. На останній хвилині тайму господарі могли відкривати рахунок: Рибак відбив перед собою гарматний удар зі штрафного Дмитра Евстаф’ева, але Владислав Турчинський на добиванні був неточний.

Другий тайм був дзеркальним відображенням першого і ряд замін, які зробив Борис Войнаровський ні в якому разі не применшує досягнень гостей. “Базис” виглядав цілісним, гол назрівав, і гості його забили в середині другого тайму. Після пасу по центру Янчука, Ярослав Ванжула запізнився з виходом з воріт і Вадим Смілянець в своєму стилі, кинувся на здобич – 0:1. Олександр Мартинюк який вийшов на заміну додав креативу команді, так, наприклад, на 63-й хвилині його дальній удар з труднощами зумів забрати Рибак, а після запуску вправо на Владислава Турчинського, Віталій Бачур лише на мить запізнився до м’яча і не встиг замкнути дальню стійку. Останні 10-15 хвилин виявилися найцікавишими, шикарні шанси мали той же Смілянець, а також Юрій Грищенко і Богдан Давиденко, але всякий раз Ванжула виручав або ж гості били повз ворота. Питання щодо переможця в цьому матчі було знято за 3 хвилини до закінчення основного часу: Янчук з центрального кола кинув в прорив по лівому флангу Грищенка, звідки класичний лівша майже від лицьової лінії вирізав м’яч в район 11-метрової позначки – Смілянець був точний – 0:2. І все-таки на гол наша команда награла, Мартинюк наважився на удар метрів з 30-ти і потрапив точно під поперечину. Олексій Давиденко який замінив на той час Владислава Рибака зреагувати на такий удар не встиг. В останній своїй атаці Віталій Ольхович міг зрівнювати рахунок, але м’яч після його удару з 20-ти метрів просвистів над поперечиною.
Як і рік тому в Городецькому і на цей раз перемога залишилася за командою Сергія Янчука. “Базису” спасибі за цінний спаринг і бажаємо як мінімум повторити торішній “бронзовий” сезон в області.
Про час початку матчу 9 серпня буде оголошено додатково.