ЧЕМПІОНАТ РАЙОНУ. 5 ТУР(підсумки)

widget

Статистика матчу.
Удари: 24(16+8) – 7(3+4). В площину: 19(12+7) – 5(2+3). Кутові: 12(5+7) – 8(5+3). Гольові моменти: 23(15+8) – 7(2+5).

В результаті цієї перемоги над територіальними сусідами, команда з Джулинки не тільки помітно поправила різницю забитих і пропущених м’ячів, але ще й зуміла піднятися на 5-е місце в чемпіонаті. Сама гра нагадувала вулицю з одностороннім рухом. Не минуло й половини першого тайму, а рахунок вже був 5:0. Підопічні Івана Попова грали легко і невимушено, в своє задоволення, дозволяючи робити те ж саме свому супернику, ось тільки різниця у виконавській майстерності у гравців Колоса була на дві голови вище. Форварди Чернятки періодично виявлялися на ударних позиціях, але впевнено грав у воротах Олександр Лободюк(в першому таймі), а в другому, дебютувавший за Колос, екс-голкіпер зниклого 5 років тому з футбольної карти району “Прогресу”(Серединка) – Валентин Швабський. Безперечно кращим гравцем матчу став номінальний захисник який грав у цьому матчі в нападі Олександр Павлишин, на його рахунку хет-трик і 7 гольових передач. 3 голи також забив другий форвард – Віктор Козбан, а Вадим Павлишин, Микола Деркач і Олег Борівський записали на свій рахунок по два голи. Ще один м’яч на рахунку юного Родіона Швайдака(перший особисто для нього в чемпіонаті). Як завжди, добротний матч відіграли, капітан команди Віталій Сохацький і герой матчу проти “Цукровика” – Іван Щавінський, який за прикладом Олександра Павлишина по ходу всього матчу неодноразово був помічений в штрафний гостей, але забити сьогодні йому так і не вдалося.

Решта матчів 5-го туру відбудеться у неділю 18 червня.
———————————————————————————————————————————

Незнаю, хто б що там не говорив, а господарі поля заслужили як мінімум на один забитий м’яч у цьому матчі. Поки гості ще не до кінця відсвяткували своє чемпіонство в першій обласній лізі і поки не зовсім ще зрозуміли – що де і як, молоді та швидкі гравці Осіївки вже до 5-ї хвилині мали забивати 2 м’ячі і ставити чинного чемпіона району в вкрай не вигідне становище. Віталій Глушко та Владислав Басалига повинні були відкривати рахунок в матчі, але фортуна в компанії з Олегом Черванчуком були явно проти. Приблизно половина першого тайму тривали гойдалки з однаковими шансами на успіх, після яких гості вирішили не випробовувати долю і на протязі 5-ти хвилин вирішили результат гри на свою користь. Спочатку Віталій Медвідь обікрав гравців Осіївки і не особливо переймаючись пробив на силу метрів з 20-ти, м’яч влучив точно під поперечину – 0:1. Через 5 хвилин Вадим Драчук завершив багатоходову комбінацію товаришів по команді і він же в компенсований час довів рахунок до великого – 0:3. У другому таймі господарям поля більш-менш вдалося вирівняти гру, але все одно велика частина гольових моментів виникала саме біля воріт Осіївки і головний натхненник команди – Валерій Тригубенко, разом з автором хет-трику Вадимом Драчуком, встановили остаточний рахунок в матчі – 0:5 .
Ні в якому разі не хочу добивати молоду і перспективну команду з Осіївки, але дозволю собі зробити суто своє особисте спостереження засноване на більш ніж 20-ти річному спостереженні за матчами чемпіонату і кубка Бершадського району. Само собою зрозуміло, що Маньківка в будь-якому випадку повинна була обігравати Осіївку. Чи був у команди Миколи Тернова шанс зачепити хоча б нічию? Безумовно був, але для того, що б грати хоча б на рівних з командами рівня “Маньківки”, потрібно робити все швидше і без зайвих дотиків. У Осіївки в цьому матчі було сила-силенна перспективних моментів, але ці самі зайві торкання не дозволили їм забити хоча б навіть гол престижу. Іншими словами, чемпіон району виграв за рахунок більш швидкого мислення і прийняття рішень в завершальній фазі своїх атак. Це те, чого Осіївській гравцям належить ще тільки навчитися.

Цей матч порадував всіх, як вболівальників господарів, так і гостей. Був сюжет, інтрига зберігалася до останніх секунд. Цукровик сам себе загнав у складне становище, в середині першого тайму Дмитро Паук примудрився заробити два “гірчичника” протягом 10-ти хвилин, але всупереч будь-якій логіці, господарі тут же відкрили рахунок. Сергій Блащенко наважився на удар метрів 40-ка і голкіпер В’ячеслав Бондаренко в цій ситуації відверто схибив, пропустивши м’яч під собою – 1:0. Але не минуло й хвилини як кращий бомбардир Тернівки – В’ячеслав Висоцький зрівняв рахунок, покаравши центральних захисників господарів за банальну неуважність – 1:1. Швидкий і рухливий форвард Цукровика – Микола Бабій на своєму правому фланзі просто замучив вікового лівого захисника гостей і саме звідти прийшла біда для гостей. Протягом неповних трьох хвилин арбітр Григорій Житняк призначив два безперечних пенальті за фоли на восьмому номері господарів. Граючий тренер Красносілки – Віктор Прибила в обох випадках був точним – 3:1. Ну а коли на 40-й хвилині нарешті забив Павло Фролов(до 12-ї хвилині він міг оформляти хет-трик) багатьом здалося, що перемога господарів нікуди від них не дінеться. Але трохи іншої думки були гості, в другому таймі Тернівка заграла розкуто, та й господарі помітно підсіли функціонально. На 64-й хвилині той же Висоцький робить рахунок 4:2, скориставшись плутаниною в обороні Цукровика. Ще через 12 хвилин Руслан Рябокучма на прізвисько “Хосе” дальнім ударом застає зненацька Олександра Цісара – 4:3. У ці хвилини, у Тернівки багато що виходить, більш молода і фізично витривала команда до межі прискорює темп гри, до чого зовсім не готова Красносільська команда. І їхнє щастя, що на 83-й хвилині Владислав Токар був першим на добиванні після удару Павла Фролова – 5:3. Через хвилину півзахисник гостей Олександр Рибак, за допомогою рикошету буквально прошиває захисників і воротаря – 5:4. І в останню п’ятихвилинку гості мають не один шанс для порятунку матчу, але як і в випадку з Осіївкою – зайві торкання і не своєчасні передачі дозволили Цукровику утримати переможний рахунок. Але Тернівка сподобалася, навіть бувалі досвідчені вболівальники Красносілки не скупилися на компліменти на адресу гостей. У цьому матчі відбулася ще одна подія обійти увагою яку особисто я просто не маю права. На 54-й хвилині замість Олександра Андрусика на поле вийшов ще не до кінця вилікувавшийся Леонід Поліщук. Як на мене, Віктор Прибила занадто форсував вихід на поле свого провідного гравця. Багато хто міг переконатися, що Льоня ще дуже далекий від свіх оптимальних кондицій.
—————————————————————————————————————— —————

Гра 10-го туру.

З точки зору тактики, видовищності, функціональної складової це був поки найкращий матч чемпіонату. “Заруба”(в хорошому сенсі) двох приблизно рівних за силами команд підсумок якої міг вирішити випадок. Власне, так воно і сталося, але про це трохи нижче. Хоч це і був матч не 5-го туру, але його сміливо можна назвати центральним матчем дня. Шумиляни приїхали в Устя за годину до гри в супроводі досить таки не малої групи вболівальників, у всякому разі вони легко перекрикували місцевих любителів футболу, яких, до слова, також зібралося дуже навіть не мало. Матч почався з силового тиску гостей і після декількох гострих моментів біля воріт Авангарду, Олександр Недозіменко на 12-й хвилині струснув поперечину воріт господарів після удару зльоту приблизно з лінії штрафного майданчика. Авангард спокійно і головне впевнено руйнував атаки гостей, четвірка захисників на чолі з досвідченим Петром Паламарчуком, без зайвої метушні і головне надійно ставила перед форвардами гостей нерозв’язні завдання з подолання солідних оборонних редутів. Авангард повністю укомплектований гравцями двох сіл(В.Кіріевка і Устя) жодного легіонера в складі цієї команди немає. Знімаю капелюха перед Олександром Швецьом і тим же Петром Паламарчуком, ці люди створили боєздатну команду з того “матеріалу”, який був у них під рукою з мінімальними витратами, як моральними, так і матеріальними. У зв’язку з цим у мене виникає цілком резонне питання: якщо в Кіріївці і Усті можуть зробити пристойну команду рівня чемпіонату району, тоді чому в 13-ти тисячної Бершаді немає гравців навіть для стартового складу? Ні для кого не секрет, що ФК “Бершадь” повністю залежить від приїжджих. Ну це звичайно тема для окремої розмови, до якої ми ще обов’язково повернемося по ходу чемпіонату.
На тлі багатьох команд нашого чемпіонату саме Авангард вселяє симпатії більшої частини любителів футболу нашого району. Шуміловскій ЛАН-ГРАНІТ, наполовину складається з легіонерів сусіднього Тростянця на даний момент йшов також без втрат і в зв’язку з цим гра в Усті повинна була дати відповіді на багато питань. Перш за все – перебування шуміловскої команди в трійці лідерів – це збіг чи закономірність? Як показала ця гра, шумиляни, на другий рік свого існування, зробили правильні висновки з минулого сезону і як на мене, в даний час цей клуб рухається в правильному напрямку. Що власне і довела гра в Усті, як було вже зазначено вище, в цьому матчі перший тайм повністю був на боці гостей. Були правда ляпи в обороні, після яких швидкий форвард Авангарду – Микола Гончарук два рази тікав один на один, але в обох випадках не зміг переграти Антона Кречика.
У другому таймі гра трохи підрівнялася, господарям вдалося відсунути гру від своїх воріт і тому ж таки Кречику вже довелося знову демонструвати свою майстерність. Все йшло до сухої нічієї, але тут в справу втрутився випадок: штрафний удар метрах в 25-ти правіше від воріт Авангарду. Послідував удар на силу від одного з кращих бомбардирів чемпіонату Василя Омельченко і м’яч зачепивши ногу Богдана Сікорського дезорієнтував Василя Марушкевича, влетів в протилежний кут воріт. Йшла 73-тя хвилина матчу. Господарі кинулися відігруватися, рослі захисники Дмитро Дерипапа та Юрій Нелепа практично не залишали штрафну гостей, серія кутових біля воріт Граніту успіху господарям не принесла. Але на 87-й хвилині, банальний винос Олега Яковенко знайшов в районі кута штрафного ще одного бомбардира – Олександра Недозименко, першим дотиком Саша прийняв м’яч, а другим точно пробив на виконання під поперечину. Вийшовший трохи вперед голкіпер Марушкевич виручити шансів не мав – 0:2. У час, що залишився хаотичні кидки вперед Авангарду успіху не принесли, а Граніт після цієї перемоги вийшов в одноосібні лідери чемпіонату і в наступному турі їх чекає серйозне випробування – виїзний матч проти чемпіона ФК “Маньківка”.

В найближчі дні, а саме у вівторок 20 червня в Бершаді на стадионі “Колос” о 18.00 відбудеться гра другого туру: ФК”Бершадь” – “Колос”(Джулинка). У середу, 21 червня у Джулинці пройде гра третього туру: “Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – “Цукровик”(Красносілка) – початок о 18.00