S1250085

ФК”Орлівка” — “Авангард”(Ладижин) – 1:1
“Інтер-Фенікс”(Вінниця) — “Агро-Астра”(Немирівський р-н) – 2:1
“ЕМС-Поділля”(Вінниця) — “Моноліт”(Козятин) – 1:0

“Факел”(Липовець) — “Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – 2:2(0:2) 9 вересня. Липовець – 300 глядачів. Арбітр: Сергій Єрмолов. Асистенти: Сергій Зарічний, Віктор Федоров(всі Вінниця).

Делегат матчу/спостерігач арбітражу: Володимир Александренко(м.Вінниця).

Світанок-Агросвіт: 71.Бутлерський – 2.Євстаф’єв; 4.Березовський; 12.Рудий; 19.Мазур – 6.Бурдиян(9.Кучер 86); 7.ЗАВОДЯН; 11.Оніщук(14.С.Савчук 62); 15.Турчинський(5.Мунтян 65); 17.Тарасенко – 8.Суман Амара(20.Арделян 49).
Тренер: Борис Войнаровський. Президент: Олег Ковбасюк.

Факел: 12.Карабин – 2.Драган; 4.Голуб; 5.Хлівний(9.Новаківський 82); 21.Дворовенко; 23.Чернега; 11.Валько(13.Маду Олисаемека 46); 7.ОМЕЛЬЧЕНКО; 17.Билокур; 22.Васалатій; 10.Пивовар.

Тренер: Петро Анисим. Президент: Олександр Чигрин.

Голи: Бурдиян(22), Заводян(41), Омельченко(50), Пивовар(59).

Попереджені: Карабін, Васалатій, Євстаф’єв, Хлівний, Дворовенко.

На 45 хвилині вилучений Мазур.

Удари: 19(4+15) – 7(5+2). В площину: 12(2+10) – 7(5+2). Кутові: 10(2+8) – 3(1+2). Гольові моменти: 13(2+11) – 4(3+1).

Кращі гравці: Вячеслав Омельченко – Юрій Оніщук.

Ще до початку матчу неприємно здивувала відсутність обласних ЗМІ, ніби це не центральний матч туру за участю лідерів чемпіонату області, а якийсь районний міжсобойчик. Як говориться: “кожному своє”. А подивитися було на що, обидві команди видали неабиякий бій, результатом якого стала бойова нічия з двома різними таймами. З кожним новим туром наша команда стає зігранішою, це вже саме Команда, а не просто набір футболістів і матч з “Факелом”(особливо його другий тайм) наочно це продемонстрував. Головний тренер Борис Войнаровський, в котре зумів не просто вгадати зі складом, але і тактично переграти свого Липовецького колегу Петра Анісіма. У першому таймі “Світанок-Агросвіт” начисто позбавив господарів поля його головних козирів: швидкості і комбінаційності. В актив “Факелу” можна занести лише епізод на 19-й хвилині, коли Вадим Чернега(повний тезка нашого Вадима) небезпечно увірвався в штрафну і головою перекидав Бутлерского, але голкіпера на лінії воріт підстрахував Андрій Березовський. Максимально спростивши гру, наша команда виконувала класичну виїзну модель з великою кількістю силової боротьби, фолів і періодично здійснюючи небезпечні випади на ворота суперника. На 21-й хвилині один з таких випадів повинен був залишати господарів поля без воротаря, але арбітр Сергій Єрмолов пробачив “Факел” обмежившись лише тільки жовтою карткою, після того як Іван Карабін навмисно зіграв руками за межами штрафного майданчика. Втім це порушення і призвело до першого голу в матчі: Юрій Онищук пробив на силу, голкіпер відбив м’яч перед собою і Андрій Бурдіян з другої спроби відкриває рахунок в матчі. У схожому стилі був забитий і другий м’яч на 41 хвилині, знову гарматний удар Оніщука з 20-ти метрів, знову Карабін відбиває перед собою і Андрій Заводян перший на добиванні – 0:2. Менше ніж через хвилину міг забити і сам Оніщук, але Карабін в цей раз перевів м’яч через поперечину. А на останній хвилині трапився епізод що мав вплив на подальший хід усього поєдинку. Арбітр показав пряму червону картку Костянтину Мазуру в досить неоднозначній і суперечливій ситуації. Не хочу чіпати суддів, але чому ж тоді воротаря “Факела” за умисну ​​гру руками(м’яч летів у ворота, до того ж) всього лише попереджають, а Мазуру малюють червону в ситуації, де гравець “Факела” видає несамовитий крик, а наш захисник при цьому встигає прибрати ногу? Як не крути, а ми маємо дві суддівські помилки(саме помилки) не в нашу користь, які коштували нашій команді перемоги.
Залишившись без лівого захисника в другому таймі “Світанок-Агросвіт” весь час стримував атаки суперника, проти такої команди як “Факел” навіть в рівних складах грати складно, а в меншості і поготів. Досить швидко господарі поля скоротили розрив у рахунку. 50-я хвилина: навіс з лева, Олександр Бутлерский невдало пробує зловити завислий над штрафною м’яч, той опиняється в метрі від воріт і Вячеслав Омельченко робить рахунок 1:2. Намацавши слабке місце на лівому фланзі оборони гостей(там де грав вилучений Мазур) гравці “Факела” постійними передачами за спину загострюють ситуацію і на 59-й хвилині Олексій Пивовар увірвався в штрафну і точно пробив у дальній кут – 2:2. Одразу, Нуцу Арделян який вийшов на заміну міг знову виводити “Світанок-Агросвіт” вперед, але вискочивши один на один з воротарем пробив поруч зі штангою. В останні 20 хвилин матчу атаки на наші ворота слідували як хвилі на морському пляжі, ось тут всі наші польові гравці відпрацювали за себе і за того, вилученого хлопця. Бутлерский мінімум в трьох випадках рятував команду від неминучої поразки, могли забивати Пивовар, Омельченко, Маду Олісаемека, Чернега. У компенсований час “стінка” з гравців в червоно-білій формі тричі виносила м’яч з порожніх воріт після відвертого навалу господарів. Все відбувалося так швидко, що особисто мені важко зараз сказати, хто там бив і хто відбивав, потрібно переглядати відео. На 6-й доданій хвилині ця “Сталінградська битва” була закінчена.
Ця нічия ніяк не вплинула на розстановку місць у турнірній таблиці, “Факел” залишився на першому місці завдяки більшій кількості забитих голів. Через 3 дні “Світанок-Агросвіт” зіграє перший матч 1/16 фіналу кубка України серед аматорів, матч-відповідь відбудеться 20 вересня в день відкриття новенької “Шляхова-Арени”, між цими іграми 16 вересня буде ще виїзний матч з “Орлівкою” в рамках 4-го туру чемпіонату області. Настає той період, коли ігри будуть слідувати через три дні на четвертий.