Чемпіонат області. 1 тур

«Авангард»(Ладижин) – «Світанок-Агросвіт»(Шляхова) – 1:5(0:0) 19 серпня. Ладижин. Стадион «Авангард ім П.Кривохижі». Арбітр: Андрій Воронюк(Вінниця). Асистенти: Дмитро Маринович, Микола Александренко(обидва Вінниця).
Делегат матчу/спостерігач арбітражу: Володимир Воробйов (Вінниця).

Світанок-Агросвіт: 71.Бутлерський – 5.Мунтян(13.С.Гаврильченко 86); 19.Мазур; 2.Рудий; 7.ЗАВОДЯН – 6.Бурдиян; 15.Турчинський(4.Іванов 66); 16.Чернега(3.Кокошко 64); 17.О.Савчук(11.Оніщук 55); 9.Кучер(14.С.Савчук 46) – 20.Арделян(10.Ольхович 82).
Тренер: Борис Войнаровський.

Авангард: 1.Дворщенко – 14.Тарабан; 7.Кожушок; 11.Яковенко(3.Тагіров 86); 4.Порхун; 8.Веселовский; 15.Куцан(9.Керпань 57); 13.Росляков(17.Скоблецький 75); 2.Шкляр; 10.ГУНДЯК; 6.Корнійчук.

Голи: Арделян(46), Оніщук(63), Скоблецький(80), С.Савчук(82), Ольхович(88), Рудий(90+1).

Попереджений: Яковенко.

Удари: 9(4+5) – 14(8+6). В площину: 4(1+3) – 9(3+6). Кутові: 1(1+0) – 10(6+4). Гольові моменти: 3(1+2) – 11(5+6).

Гравець матчу: Юрій Оніщук.

Взагалі, старт в новому сезоні у головної команди нашого району вдався. Хоч як би не нарікали скептики після не дуже вдалих передсезонних матчів, але навіть вони сьогодні змушені були просто замовчати. І справа навіть не в розгромній перемозі над Ладижинським “Авангардом”, який переживає свої не найкращі часи, вразив той запас міцності і глибина складу. У розпорядженні Бориса Войнаровського практично два рівноцінні склади, і якщо стартовий варіант відіграв в принципі непоганий перший тайм, але забити так і не зміг, то в другому таймі(за допомогою замін і декількох тактичних перестановок разом з різким прискоренням темпу) результат був зроблений майже відразу. Адже саме недобір очок в матчах проти команд з нижньої частини турнірної таблиці в минулому сезоні і став причиною непотрапляння нашої команди в призери чемпіонату. Слід також згадати важку перемогу тут в Ладижині, в квітні (1:0).
В “основі” вийшли відразу 8 абсолютних новачків команди і якщо вінничани Олександр Бутлерський, Костянтин Мазур Володимир Рудий, Сергій і Олександр Савчуки, Вадим Чернега та Володимир Кучер, особливого представлення на просторах Вінницькій області не потребують, то з киянами Андрієм Бурдіяном і Нуцу Арделяном тільки належить ще познайомитися, в самий найближчий час. Забігаючи наперед, можу поки лише сказати, що футболісти вони досить кваліфіковані і в сьогоднішньому матчі, в якому по суті йшло ще налагодження певних ігрових зв’язків, з командного малюнка гри вони не випадали, бажання грати за “Світанок-Агросвіт” у них є.
Непоказний перший тайм, в якому найактивнішим на полі був Олександр Савчук. Лівий хавбек гостей не боявся брати гру на себе, і ті 3 удари в площину воріт “Авангарду” в першому таймі були всі на його рахунку. Але в першому випадку на 19-й хвилині м’яч влучив у стійку, а ще в двох, на 26-й і 38-й хвилинах загрози ліквідував досвідчений кіпер господарів поля Олег Дворщенко. Лівий фланг нашої команди в першому таймі по суті найчастіше виявлявся в центрі уваги. На 36-й хвилині захисник Костянтин Мазур вирішив наслідувати приклад Савчука і зважився на слаломний прохід від центральної лінії поля, але обігравши трьох суперників удар Кості з 20-ти метрів прийшовся прямо в руки Дворщенку. А на 40-й хвилині Нуцу Арделян повинен був відкривати рахунок, але пробив в дотик з центру штрафного поруч зі стійкою. І знову все було зроблено на лівому фланзі: Мазур з Заводяном в три дотики кинули Савчука в прорив по лівому флангу, звідки Олександр і виконав акцентовану передачу на Арделяна. Господарі поля в першому таймі намагалися не відсиджуватися біля своїх воріт і при першій нагоді в основному за допомогою довгих передач пробували вивести своїх форвардів на ударні позиції і, мабуть, лише в одному випадку Роман Гундяк без перешкод пробивав головою з кута воротарського, але Володимир Рудий зумів заблокувати удар, після чого Бутлерський спокійно забрав м’яч. Не можу не відзначити в складі “Авангарду” місцеву легенду і улюбленця публіки Андрія Корнійчука. Людині далеко за 40, а його передачам і баченню поля можуть позаздрити багато футболістів, які годяться йому в сини. Природньо, що швидкість вже не та, та й сил на повний матч не завжди вистачає, але те, що він не просто відбуває номер, а є одним з найпомітніших у складі своєї команди, думаю, справжніх поціновувачів футболу байдужими залишити просто не може.
На 35-й секунді другого тайму “Світанок-Агросвіт”, нарешті, відкриває рахунок. Атаку розпочав Арделян і сам же її завершив, обігравшись з Вадимом Чернегою, провал в центрі оборони господарів, удар з лінії штрафного точно в кут воріт – 0:1. У ці хвилини темп гри значно зріс, у нашої команди багато що виходить, Юрій Онищук, що вийшов на заміну взяв на себе роль організатора майже всіх атак. Саме він на 63-й хвилині після передачі справа від Сергія Савчука на замаху обіграв суперника і виконав гарний обвідний удар в дальню “дев’ятку” – 0:2. Схожий гол він забив в півфіналі кубка в ворота “Юхимівки”, тільки тоді кут був гостріший і удару було завдано з протилежного, лівого флангу. Важко сказати чому, але після цього гола гра загрузла в середині поля, можливо вплинула серія замін, а можливо, наші на підсвідомому рівні вирішили, що результат зроблений і аж до 80-ї хвилини на полі нічого суттєвого не відбувалося. А потім, мабуть наш голкіпер в компанії з захисниками вирішили, що все-таки мабуть “Авангард” на гол таки награв і після довгої передачі з глибини поля і повній бездіяльності вище названих гравців Вадим Скоблецький закотив м’яч у порожні ворота – 1:2. Добре, що гості тут же схаменулися і протягом останніх 10-ти хвилин матчу забили відразу 3 голи в ворота Ладижинської команди, тим самим убезпечивши себе і своїх уболівальників від нервової кінцівки матчу. 82-а хвилина: беззаперечно, кращий гравець матчу Юрій Онищук в районі правого кутового прапорця виграє боротьбу у двох захисникив, слідує простріл вздовж лінії воротарського і Сергій Савчук в упор розстрілює Дворщенка – 1:3. 88-а хвилина: знову триходівка на правому фланзі Онищук-С.Савчук-Ольхович закінчується тим же ударом в упор з центру штрафного майданчика останнього – 1:4. А остаточний рахунок на першій компенсованій хвилині встановив відомий фахівець по стандартам, центральний захисник Володимир Рудий. Він зумів підправити м’яч в ворота після штрафного у виконанні Оніщука, чим дезорієнтував воротаря.
Якщо відкинути деякі нюанси, то саме досягнення результату в цьому матчі у виконанні нашої команди можна назвати ідеальним, а по грі ще є невеличкі питання, адже в наступному турі 26 серпня “Світанок-Агросвіт” поїде до Вінниці на гру проти поки що невідомої нам команди “Інтер-Фенікс”. Ну а поки, всіх небайдужих до ФК”Світанок-Агросвіт”(Шляхова) вітаємо з почином!